Strona główna » Cezary Pazura – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki 

Cezary Pazura – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki 

przez Jarosław Woźnicki
Cezary Pazura - profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki  (1)

Cezary Andrzej Pazura, urodzony 13 czerwca 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim, to wszechstronny polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W swojej bogatej karierze artystycznej zasłynął również jako reżyser, producent, artysta kabaretowy oraz youtuber. Okazjonalnie pełnił rolę prezentera telewizyjnego i próbował swoich sił jako piosenkarz.

Jego wszechstronność i talent sprawiły, że zdobył uznanie zarówno w teatrze, jak i w filmie. Na scenie teatralnej zadebiutował w latach 80. XX wieku, szybko zyskując popularność dzięki swojej charyzmie i umiejętnościom aktorskim. Wkrótce potem zaczął występować w filmach, gdzie jego role stały się ikonami polskiej kinematografii. Wiele z jego kreacji filmowych zdobyło uznanie zarówno widzów, jak i krytyków.

Pazura odnosi sukcesy również w dubbingu, gdzie jego charakterystyczny głos nadaje postaciom z filmów animowanych niepowtarzalny charakter. Jako reżyser i producent, Cezary Pazura realizuje swoje autorskie projekty, które często spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem.

Jego działalność nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Jest również znanym artystą kabaretowym, występującym na scenach całej Polski. W ostatnich latach zdobył popularność jako youtuber, gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z fanami. Okazjonalnie prowadzi programy telewizyjne, a także próbował swoich sił w śpiewaniu.

Cezary Pazura to postać niezwykle barwna i wszechstronna, której talent i zaangażowanie przyniosły mu wiele sukcesów w różnych dziedzinach sztuki i rozrywki.

Cezary Pazura – kim jest?

Cezary Andrzej Pazura, urodzony 13 czerwca 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim, jest wszechstronnym polskim aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym, a także reżyserem, producentem, artystą kabaretowym, youtuberem, prezenterem telewizyjnym i okazjonalnym piosenkarzem. Debiutował w 1986 roku rolą druha Pumy w filmie “Czarne Stopy”. Popularność przyniosła mu rola Edwarda Wiadernego w filmie “Kroll” z 1991 roku w reżyserii Władysława Pasikowskiego, za którą otrzymał nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na 16. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym samym czasie zyskał uznanie za rolę w serialu “Pogranicze w ogniu”.

Pazura współpracował z wieloma znanymi reżyserami, takimi jak Marek Koterski, Władysław Pasikowski, Maciej Ślesicki, Juliusz Machulski, Olaf Lubaszenko i Jacek Bromski. W jego bogatej karierze aktorskiej można wyróżnić role w filmach takich jak: “Psy” (1992), “Czarne Słońca” (1992), “Pożegnanie z Marią” (1993), “Polska śmierć” (1994), “Psy 2. Ostatnia krew” (1994), “Nic śmiesznego” (1995), “Tato” (1995), “Dzieci i ryby” (1996), “Kiler” (1997), “Sara” (1997), “Szczęśliwego Nowego Jorku” (1997), “Sztos” (1997), “Kiler-ów 2-óch” (1999), “Ajlawju” (1999), “Chłopaki nie płaczą” (2000), “E=mc²” (2002), “Kariera Nikosia Dyzmy” (2002), “Show” (2003), “Złoty środek” (2009), “Sztos 2” (2011), “7 uczuć” (2018), “Pitbull. Ostatni pies” (2018) i “Psy 3. W imię zasad” (2020). W serialach telewizyjnych można go było zobaczyć m.in. w “Pogranicze w ogniu” (1988–1991), “13 posterunek” (1997–2000), “Faceci do wzięcia” (2006–2010), “Przypadki Cezarego P.” (2015) i “Ślepnąc od świateł” (2018).

W dubbingu Pazura zyskał rozpoznawalność jako głos leniwca Sida w pięcioczęściowej serii “Epoka lodowcowa”, Numernabisa w filmach “Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i “Asterix na olimpiadzie”, Prezesa w “Looney Tunes znowu w akcji”, rybki Oscara w “Rybkach z ferajny”, świni Specka Zawiotki w “Kurczaku Małym” oraz karła Rumpelstiltskina w “Shrek Forever”.

Pazura występował na deskach Teatru Ochoty w Warszawie, Teatru Scena Prezentacje oraz Teatru 6. piętro. Gościnnie grał w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej i na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Jest uznawany za jednego z najpopularniejszych aktorów polskiego kina lat 90., laureata wielu nagród, w tym dwóch Złotych Lwów, dwóch Złotych Kaczek, Telekamery i Świra, a także antynagrody Węża. Jego talent doceniono również na licznych festiwalach filmowych, takich jak Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora, Kaliskie Spotkania Teatralne i Festiwal Filmów Akcji.

Cezary Pazura – wiek, wzrost, waga

Cezary Pazura, polski aktor i komik, urodził się 13 czerwca 1962 roku. Obecnie ma 62 lata i mierzy 185 cm wzrostu. Jest znany ze swoich wszechstronnych talentów aktorskich oraz umiejętności komediowych, które zdobyły mu dużą popularność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pazura zyskał rozpoznawalność dzięki występom w licznych filmach i serialach, w których często odgrywa role charakterystyczne i komediowe. Jego kariera rozkwitła szczególnie w latach 90., kiedy to zyskał status jednego z najbardziej lubianych aktorów komediowych w Polsce. Oprócz działalności aktorskiej Pazura jest także aktywny zawodowo jako prezenter i producent telewizyjny. Jego osobowość sceniczna oraz umiejętność żonglowania słowem sprawiają, że jest często zapraszany do udziału w programach rozrywkowych i talk-show. Pomimo upływu lat, Cezary Pazura nadal cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród widzów, będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego kina i telewizji.

Cezary Pazura – życiorys i życie prywatne

Cezary Andrzej Pazura jest znanym polskim aktorem, który urodził się 13 czerwca 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Jego rodzice, Zdzisław Pazura i Jadwiga Pazura, pracowali odpowiednio jako nauczyciel muzyki i technik normowania. Pazura dorastał z młodszym bratem Radosławem, który również został aktorem.

Pazura zadebiutował jako aktor filmowy w 1986 roku w filmie “Czarne Stopy”. Jego przełomem okazała się rola Edwarda Wiadernego w filmie “Kroll” w 1991 roku, za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zyskał popularność także dzięki roli w serialu “Pogranicze w ogniu” oraz licznych filmach, takich jak “Psy”, “Kiler”, “Sztos”, czy “Chłopaki nie płaczą”. Pazura grał różnorodne role, od głównych bohaterów po epizodyczne postacie.

Poza karierą aktorską, Pazura założył kanał na YouTube, gdzie publikuje autorskie vlogi oraz materiały kabaretowe. Jest także producentem, reżyserem, a okazjonalnie prezenterem telewizyjnym i piosenkarzem. Jego osiągnięcia obejmują liczne nagrody filmowe, takie jak Złote Lwy i Złote Kaczki, jak również antynagrody. Pazura jest uznawany za jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów polskiego kina lat 90.

Cezary Pazura – wykształcenie

Cezary Pazura, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim, ma bogate wykształcenie i zróżnicowany bagaż doświadczeń. Ukończył szkołę muzyczną, gdzie uczył się gry na klarnecie. Początkowo nie przyjęto go do szkoły teatralnej, więc przez pewien czas kształcił się w Policealnym Studium Gastronomicznym.

Jeszcze jako licealista założył zespół rockowy, co świadczy o jego zainteresowaniach muzycznych już od młodych lat. W 1986 roku ukończył prestiżową Łódzką Szkołę Filmową, a jego pracą magisterską, której promotorem była dr Wanda Renik, była praca pt. “Mój błazen”. Podczas nauki w szkole filmowej pracował dodatkowo jako kelner na weselach, zdobywając praktyczne doświadczenie i zarabiając na życie.

Do 27. roku życia Cezary Pazura był również ministrantem, co odzwierciedla jego głębsze zaangażowanie w życie kościelne w młodym wieku. Te różnorodne doświadczenia edukacyjne i życiowe pomogły mu w kształtowaniu się jako artysta i człowiek o szerokich horyzontach. Pozwoliły mu także rozwijać się w różnych dziedzinach, od muzyki po gastronomię, zanim ostatecznie znalazł swoje powołanie w świecie teatru, kina i rozrywki.

Cezary Pazura – skąd pochodzi?

Cezary Pazura wychowywał się na Osiedlu Niewiadów, które znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. To właśnie tam, na osiedlu Niewiadów, rozpoczął swoją karierę sportową jako zawodnik Stali Niewiadów. Tomaszów Mazowiecki jest miastem położonym w środkowej Polsce, w województwie łódzkim. 

Osiedle Niewiadów, gdzie Pazura spędził swoje dzieciństwo i młodość, jest istotnym miejscem w jego biografii, wpływającym na jego rozwój osobisty i zawodowy. To tam, na lokalnych boiskach sportowych, zaczęły się jego pierwsze kroki w sporcie, co później wpłynęło na jego determinację i zdolności aktorskie.

Tomaszów Mazowiecki, miasto o bogatej historii przemysłowej i kulturalnej, odgrywało istotną rolę w życiu młodego Pazury. To miejsce dało mu solidne fundamenty do rozwoju jako aktora i artysty, przygotowując go do przyszłych wyzwań zawodowych na polskiej scenie filmowej i teatralnej.

Dzięki swojemu pochodzeniu z Tomaszowa Mazowieckiego oraz doświadczeniom związanym z lokalnym środowiskiem sportowym i kulturalnym, Cezary Pazura zyskał nie tylko popularność jako aktor, ale również silną więź ze swoją rodziną i miejscem, które zawsze pozostaje dla niego ważne i bliskie.

Cezary Pazura – rodzice, rodzeństwo

Cezary Pazura, znany polski aktor, jest starszym synem Zdzisława i Jadwigi Pazurów. Zdzisław Pazura, urodzony w 1937 roku, jest o siedem lat starszy od swojego brata, Radosława, który również obrał karierę aktorską. Jadwiga Pazura (z d. Sowa) urodziła się 22 czerwca 1937 roku i zmarła 13 stycznia 2023 roku. Zdzisław i Jadwiga pobrali się w sierpniu 1961 roku. Matka Cezarego pracowała jako technik normowania w Wytwórni Wyrobów Precyzyjnych „Niewiadów Predom Prespol”, natomiast jego ojciec nauczał muzyki w Szkole Podstawowej na Osiedlu Niewiadów oraz prowadził tamtejszy teatr amatorski.

Cezary Pazura wychował się z młodszym bratem Radosławem, który podążając śladami rodziny, również zajął się aktorstwem. Rodzicami chrzestnymi Cezarego są Marian Stackiewicz i Tola Piasecka.

Pazura pochodzi z rodziny związanej z kulturą i sztuką, co miało wpływ na jego rozwój zawodowy i artystyczny. Dorastając, miał okazję obserwować działalność ojca w edukacji muzycznej oraz zaangażowanie matki w przemyśle precyzyjnym. To środowisko zapewne wpłynęło na jego późniejsze zainteresowania i karierę jako aktora komediowego, zdobywając popularność zarówno na dużym ekranie, jak i na scenie teatralnej.

Cezary Pazura – żona, dzieci

Cezary Pazura, polski aktor i komik, był trzykrotnie żonaty. Pierwszy raz stanął na ślubnym kobiercu 1 kwietnia 1989 roku, kiedy poślubił Żanetę. Z tego związku ma córkę, Anastazję, która przyszła na świat 29 października 1989 roku. Po rozwodzie w 1994 roku, Pazura powtórnie zawarł związek małżeński w 1995 roku z Weroniką Marczuk, z którą pozostawał aż do końca 2007 roku. Kolejnym etapem jego życia osobistego był ślub z Edytą Zając, zawarty 1 maja 2009 roku. Edyta jest o 26 lat młodsza od aktora. Para doczekała się trojga dzieci: Amelii (ur. 2009), Antoniego Józefa (ur. 2012) i Rity (ur. 2018).

Pazura jest wyznania katolickiego, co potwierdzają jego publiczne wypowiedzi oraz życiowe wybory. W 2000 roku udzielił publicznego poparcia Aleksandrowi Kwaśniewskiemu przed wyborami prezydenckimi, choć dekadę później wyraził żal z tego powodu, uważając, że jako artyście nie powinien angażować się w politykę.

Poza działalnością aktorską, Pazura jest także pasjonatem łowiectwa i piłki nożnej. Jest członkiem koła łowieckiego “Dzik” w Człuchowie oraz uprawiał łowiectwo wcześniej w Morągu. Interesuje się również futbolem, będąc w młodości kibicem Widzewa Łódź.

W 2008 roku Cezary Pazura zdecydował się na pozew przeciwko serwisowi Pudelek.pl z powodu naruszenia jego dóbr osobistych. Po długotrwałym procesie sądowym, w 2012 roku uzyskał pozytywny dla siebie wyrok sądu apelacyjnego.

Cezary Pazura, poprzez swoje role aktorskie i publiczne zaangażowanie, stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie, równocześnie dbając o swoje życie rodzinne i prywatne.

Cezary Pazura – Instagram

Na Instagramie Cezary Pazura ma ponad 450 tysięcy obserwujących. Jego konto zawiera 297 obserwowanych profili oraz ponad 1039 opublikowanych postów. Na platformie znajdują się różne treści związane z jego życiem osobistym i zawodowym. Pazura regularnie udostępnia zdjęcia i filmy, często związane z jego pracą aktorską, wydarzeniami towarzyskimi oraz kulisy życia publicznego.

Konto jest prowadzone pod nazwą użytkownika @czarekpazura, co jest spójne z jego imieniem i nazwiskiem. Dodatkowo, informacje o jego agenturze oraz kontakcie do osoby odpowiedzialnej za zarządzanie jego profilem są dostępne dla zainteresowanych współpracą.

Znajdujące się tam treści mają na celu nie tylko promowanie jego działań zawodowych, ale także budowanie relacji z fanami poprzez osobiste spojrzenie na jego życie i zainteresowania. Pazura regularnie angażuje się w interakcje z obserwującymi poprzez komentarze i odpowiedzi na pytania, co zwiększa zaangażowanie społeczności.

Jego profil jest również platformą do komunikacji z mediami oraz innymi osobami z branży, co pozwala mu na promowanie projektów filmowych, teatralnych oraz innych przedsięwzięć artystycznych.

Cezary Pazura wykorzystuje Instagram jako ważne narzędzie do komunikacji z fanami oraz promocji swojej działalności, co sprawia, że jest ono nie tylko miejscem osobistych refleksji, ale także profesjonalnym narzędziem do budowania wizerunku publicznego.

Cezary Pazura – gdzie mieszka?

Cezary Pazura mieszka w Warszawie, w dzielnicy Wilanów. Wilanów, położony w stolicy Polski, jest znany głównie z historycznego Pałacu w Wilanowie, często nazywanego „polskim Wersalem”. To miejsce pełniło rolę drugiego domu dla wielu polskich królów i jest uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych miejsc zamieszkania w Warszawie, mimo że znajduje się stosunkowo daleko od centrum miasta.

Dzielnica Wilanów jest znana z licznych willi i luksusowych domów, co czyni ją jedną z najdroższych lokalizacji na warszawskim rynku nieruchomości. Mimo swojej odległości od centrum, Wilanów cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją zieloną i spokojną okolicę oraz bliskość terenów rekreacyjnych, takich jak Park Wilanowski.

Dla Cezarego Pazury wybór Wilanowa jako miejsca zamieszkania może być związany z poszukiwaniem spokoju i prywatności, które oferuje ta ekskluzywna dzielnica. Ponadto, lokalizacja w pobliżu Parku Wilanowskiego może być atrakcyjna dla miłośników natury i osób ceniących aktywny tryb życia na świeżym powietrzu.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

O nas

Celebryci24.pl to dynamiczny portal internetowy, który zapewnia najnowsze doniesienia ze świata biznesu, polityki, kultury, rozrywki, mody i urody. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom świeżych informacji, ciekawych artykułów, wywiadów z gwiazdami oraz porad dotyczących stylu życia. Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do świata celebrytów łączy się z profesjonalizmem i rzetelnością dziennikarską, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najgorętszymi tematami oraz inspirującymi historiami. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj fascynujący świat show-biznesu z nami!