Strona główna » Krzysztof Diablo Włodarczyk – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki 

Krzysztof Diablo Włodarczyk – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki 

przez Jarosław Woźnicki
Krzysztof Diablo Włodarczyk - profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki  (1)

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk to jeden z najbardziej uznanych polskich bokserów, który zdobył wiele tytułów w swojej karierze. Teraz postanowił spróbować swoich sił w świecie freak fightów i weźmie udział w walce wieczoru podczas gali FAME MMA 22. 

Włodarczyk to postać dobrze znana w świecie boksu, mająca na swoim koncie wiele sukcesów i triumfów na arenie międzynarodowej. Jego umiejętności i determinacja sprawiły, że zyskał szacunek zarówno w kraju, jak i za granicą. Teraz, po latach dominacji w boksie zawodowym, zdecydował się na nowy rozdział w swojej karierze, wchodząc do świata freak fightów, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność.

Decyzja Włodarczyka o wzięciu udziału w FAME MMA 22 z pewnością wzbudziła duże zainteresowanie fanów sportów walki. Jego występ w walce wieczoru zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń tego wieczoru. Wielu zastanawia się, jak poradzi sobie na nowym polu i czy jego doświadczenie bokserskie przełoży się na sukcesy w freak fightach.

Przejście Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka do FAME MMA jest dowodem na to, że nawet najbardziej utytułowani sportowcy są gotowi podejmować nowe wyzwania i poszukiwać nowych możliwości, aby nadal rozwijać swoją karierę. Jego obecność w gali FAME MMA 22 to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie uwagę wielu widzów.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – kim jest?

Krzysztof Włodarczyk, znany jako “Diablo”, urodził się 19 września 1981 roku w Warszawie. Jest polskim bokserem, który zdobył tytuły mistrza świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej (do 200 funtów).

**Kariera bokserska:**

**Amatorska:**

Włodarczyk rozpoczął swoją przygodę z boksem w wieku 14 lat, dołączając do warszawskiego klubu „Gwardia”. Jego największym sukcesem jako amatora było zdobycie trzeciego miejsca na mistrzostwach Europy kadetów w 1997 roku. Dwukrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski juniorów oraz dwukrotnie młodzieżowego mistrza Polski. Jako amator stoczył 66 walk, z czego 61 wygrał, w tym 44 przez nokaut. W wieku 19 lat przeszedł na zawodowstwo.

**Zawodowa:**

Swoją pierwszą zawodową walkę stoczył 10 czerwca 2000 roku, pokonując Bułgara Andreia Georgieva przez nokaut w 2. rundzie. 7 grudnia 2001 roku zdobył pas interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Włochem Vincenzo Rossitto. Była to jego pierwsza walka poza Polską.

4 maja 2002 roku obronił tytuł interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, pokonując przez nokaut w 6. rundzie Senegalczyka Badarę M’baye. 21 września zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Polski w kategorii junior ciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut w 5. rundzie Białorusina Siergieja Krypenicha. 23 listopada ponownie obronił pas interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Belgiem Ismailem Abdoulem.

Pierwszą porażkę poniósł 26 kwietnia 2003 roku, w walce z Pawłem Mielkomianem. Po rozcięciu łuku brwiowego Rosjanin nie mógł kontynuować pojedynku, a sędziowie przyznali zwycięstwo Mielkomianowi na punkty. 28 czerwca Włodarczyk wygrał jednogłośnie na punkty z Brazylijczykiem Roberto Coelho, zdobywając tytuł międzynarodowego mistrza Polski w kategorii junior ciężkiej. 13 grudnia zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, pokonując niejednogłośnie na punkty Siergieja Karaniewicza.

27 marca 2004 roku pokonał Kenijczyka Raymonda Ochienga przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie, broniąc tytułu międzynarodowego mistrza Polski. 5 czerwca zdobył pas federacji WBF, nokautując w 6. rundzie Francuza Alaina Simona. 25 września wygrał jednogłośnie na punkty z Josephem Marwą z Tanzanii, broniąc tytułu młodzieżowego mistrza świata federacji WBC.

16 kwietnia 2005 roku zdobył tytuł mistrza Unii Europejskiej EBU, nokautując w 10. rundzie Niemca Ruedigera Maya. 11 czerwca po raz ostatni bronił tytułu młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, pokonując Anglika Johna Keetona przez nokaut w czwartej rundzie.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – wiek, wzrost, waga

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk to znany polski bokser, który zdobył tytuł mistrza świata w wadze junior ciężkiej dwukrotnie, najpierw w latach 2006-2007, a potem ponownie w okresie od 2010 do 2014 roku. W swojej zawodowej karierze stoczył 70 walk. 

Krzysztof Włodarczyk urodził się 19 września 1981 roku, co oznacza, że obecnie ma 42 lata. Jego imponująca kariera przyniosła mu uznanie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Włodarczyk ma 186 centymetrów wzrostu, co daje mu przewagę fizyczną w wielu walkach. 

W trakcie swojej kariery sportowej, Włodarczyk walczył głównie w kategorii wagowej junior ciężkiej, której limit wynosi 91 kilogramów. Jednak na co dzień jego waga oscyluje wokół 100 kilogramów, co jest typowe dla bokserów utrzymujących formę poza sezonem walk. 

Dzięki swojej determinacji i umiejętnościom, Krzysztof “Diablo” Włodarczyk zyskał status jednego z najbardziej utytułowanych polskich bokserów. Jego osiągnięcia i długowieczność w sporcie są dowodem na jego profesjonalizm i pasję do boksu. 

Podsumowując, Krzysztof Włodarczyk to 42-letni bokser o wzroście 186 cm, który swoją ciężką pracą i talentem zdobył tytuły mistrza świata i zapisał się na stałe w historii polskiego boksu.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – życiorys i życie prywatne

Krzysztof Włodarczyk, znany jako Diablo, urodził się 19 września 1981 roku w Warszawie. Jest polskim bokserem, który zdobył tytuły mistrza świata organizacji WBC i IBF w kategorii junior ciężkiej (do 200 funtów).

Włodarczyk rozpoczął amatorską karierę bokserską w wieku 14 lat, dołączając do warszawskiego klubu Gwardia. Jego największym osiągnięciem jako amatora było zajęcie trzeciego miejsca na Mistrzostwach Europy Kadetów w 1997 roku. Był dwukrotnym mistrzem Polski juniorów i młodzieżowym mistrzem Polski. Stoczył 66 walk amatorskich, wygrywając 61 z nich (44 przed czasem). Mając 19 lat, przeszedł na zawodowstwo.

Swój debiut zawodowy miał 10 czerwca 2000 roku, pokonując przez nokaut w drugiej rundzie Bułgara Andreia Georgieva. Pierwszy znaczący tytuł zdobył 7 grudnia 2001 roku, wygrywając walkę o wakujący pas interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF z Vincenzo Rossitto. 4 maja 2002 roku obronił ten tytuł, pokonując Badarę M’baye. 

Włodarczyk stoczył pierwszą zawodową porażkę 26 kwietnia 2003 roku w walce z Pawłem Mielkomianem, przegrywając na punkty. W grudniu 2003 zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, wygrywając z Siergiejem Karaniewiczem. W marcu 2004 roku pokonał Raymonda Ochienga, a w czerwcu zdobył pas federacji WBF, nokautując Alaina Simona. W kwietniu 2005 zdobył tytuł mistrza Unii Europejskiej EBU, pokonując Ruedigera Maya.

25 marca 2006 roku Włodarczyk wygrał walkę z Imamu Mayfieldem, zdobywając tytuły mistrza świata federacji IBC oraz regionalnego mistrza WBC. W listopadzie tego samego roku zdobył tytuł mistrza świata federacji IBF, pokonując Steve’a Cunninghama. W rewanżu z Cunninghamem w maju 2007 roku przegrał i stracił pas mistrza świata IBF.

16 maja 2009 roku stoczył pojedynek z Giacobbe Fragomenim o tytuł mistrza świata federacji WBC, zakończony remisem. Rok później, w rewanżu, zdobył pas mistrza świata WBC, pokonując Fragomeniego przez techniczny nokaut. 

Włodarczyk bronił tytułu mistrza świata WBC kilkakrotnie, między innymi przeciwko Jasonowi Robinsonowi i Francisco Palaciosowi. Walka z Palaciosiem w 2011 roku była szeroko komentowana ze względu na kontrowersje związane z wynikiem. W grudniu tego samego roku pokonał Danny’ego Greena przez TKO.

W 2013 roku w Moskwie pokonał Rachima Czachkijewa, a walka ta została uznana za najbardziej dramatyczną walkę roku przez federację WBC. W grudniu pokonał ponownie Giacobbe Fragomeniego, broniąc pas WBC.

W 2014 roku przegrał walkę z Grigorijem Drozdem, tracąc tytuł mistrza świata WBC. W 2016 roku powrócił na ring, wygrywając kilka walk, w tym z Noelem Gevorem, co dało mu prawo do walki o tytuł mistrza świata IBF. W 2017 roku przegrał z Muratem Gasijewem w walce o ten tytuł.

Od 2018 do 2023 roku Włodarczyk stoczył kilka walk, z których większość wygrał. W 2023 roku zadebiutował w federacji Fame MMA, specjalizującej się w walkach freak fight.

Włodarczyk był żonaty z Małgorzatą Babilońską od 2007 do 2018 roku, z którą ma syna Cezarego. Ma również córkę Zuzannę z pozamałżeńskiego związku oraz córkę Marię z obecną partnerką, Karoliną Olszewską. W 2011 roku trafił do szpitala po przedawkowaniu środków antydepresyjnych z powodu depresji. W 2021 roku odbył karę pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Włodarczyk występował także w różnych programach telewizyjnych i serialach.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – wykształcenie

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk, znany polski bokser, może pochwalić się średnim wykształceniem ogólnokształcącym. Choć jego kariera sportowa zawsze była na pierwszym planie, Włodarczyk nie zaniedbywał również swojej edukacji. 

Ukończenie szkoły średniej to ważny etap w życiu każdego człowieka, który otwiera drzwi do dalszego rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. W przypadku Włodarczyka, zdobycie wykształcenia ogólnokształcącego zapewniło mu solidne podstawy wiedzy, które są nieocenione także poza ringiem bokserskim. Umiejętności nabyte w szkole, takie jak krytyczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i skuteczna komunikacja, okazały się przydatne w zarządzaniu swoją karierą sportową i podejmowaniu ważnych decyzji.

Decyzja o ukończeniu edukacji średniej świadczy o determinacji i dążeniu do samodoskonalenia, które charakteryzują Krzysztofa Włodarczyka. Jego sukcesy w boksie pokazują, że równoczesne rozwijanie umiejętności sportowych i edukacyjnych może przynieść wymierne korzyści. Wykształcenie średnie stanowi ważny fundament, który wspierał go w osiągnięciu licznych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Wchodząc teraz do świata freak fightów i biorąc udział w gali FAME MMA 22, Włodarczyk pokazuje, że jest nie tylko utalentowanym sportowcem, ale również osobą, która docenia wartość wszechstronnego rozwoju. Jego wszechstronność i zdolność adaptacji do nowych wyzwań to cechy, które sprawiają, że jest inspiracją dla wielu młodych ludzi.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – skąd pochodzi?

Krzysztof Włodarczyk, znany pod pseudonimem “Diablo”, urodził się 19 września 1981 roku w Warszawie. Jest znanym polskim bokserem, który zdobył tytuły mistrza świata organizacji WBC oraz IBF w kategorii junior ciężkiej.

**Kariera bokserska:**

**Amatorska:**

Włodarczyk rozpoczął treningi bokserskie w wieku 14 lat, dołączając do klubu „Gwardia” w Warszawie. Jako amator osiągnął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy kadetów w 1997 roku. Zdobył również dwa razy tytuł mistrza Polski juniorów oraz dwukrotnie młodzieżowego mistrza Polski. W swojej amatorskiej karierze stoczył 66 walk, z czego wygrał 61, w tym 44 przez nokaut. W wieku 19 lat przeszedł na zawodowstwo.

**Zawodowa:**

Debiut zawodowy Włodarczyka miał miejsce 10 czerwca 2000 roku, kiedy pokonał Bułgara Andreia Georgieva przez nokaut w drugiej rundzie. 7 grudnia 2001 roku zdobył tytuł interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, pokonując Włocha Vincenzo Rossitto przez techniczny nokaut w 10. rundzie.

4 maja 2002 roku obronił tytuł, nokautując Senegalczyka Badarę M’baye w 6. rundzie. 21 września zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Polski, wygrywając przez techniczny nokaut z Białorusinem Siergiejem Krypenichem. 23 listopada ponownie obronił pas interkontynentalnego mistrza świata federacji IBF, wygrywając z Belgiem Ismailem Abdoulem przez techniczny nokaut w 12. rundzie.

Pierwszą porażkę doznał 26 kwietnia 2003 roku w walce z Pawłem Mielkomianem. Mimo rozcięcia łuku brwiowego rywala, sędziowie przyznali wygraną Mielkomianowi na punkty. 28 czerwca Włodarczyk pokonał Brazylijczyka Roberto Coelho, zdobywając tytuł międzynarodowego mistrza Polski. 13 grudnia zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, wygrywając z Siergiejem Karaniewiczem.

27 marca 2004 roku obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski, pokonując Raymonda Ochienga przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. 5 czerwca zdobył pas federacji WBF, nokautując Alaina Simona w 6. rundzie. 25 września obronił tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, pokonując Josepha Marwę.

16 kwietnia 2005 roku zdobył tytuł mistrza Unii Europejskiej EBU, nokautując Ruedigera Maya w 10. rundzie. 11 czerwca obronił tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, nokautując Johna Keetona.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – rodzice, rodzeństwo

W trakcie pojedynku z Villanuevą, Krzysztof “Diablo” Włodarczyk wykazał się imponującą wytrzymałością i determinacją, pokonując go zdecydowanie na punkty (wyniki: 79-73, 79-73, 80-72). Była to dla niego jubileuszowa 70. walka zawodowa. Podczas tego wydarzenia na ringu obecni byli jego najbliżsi: partnerka życiowa, syn oraz rodzice. Rodzice Włodarczyka, choć zazwyczaj unikają publicznych wystąpień, postanowili uczestniczyć w tej wyjątkowej chwili i zjawili się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Na zdjęciu, które zostało zrobione po wygranej walki, widać, jak radość maluje się na ich twarzach.

To niezwykłe, że rodzice postanowili pojawić się na tym wydarzeniu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich zwykłą skłonność do zachowania prywatności. Ich obecność podkreśliła znaczenie tego momentu w karierze ich syna. To dowód na ogromne wsparcie, jakie Krzysztof Włodarczyk otrzymuje od swojej rodziny.

Nie tylko rodzice, ale również partnerka życiowa i syn boksera, byli obecni, aby wspierać go podczas walki. Ta scena ukazuje silne więzi rodzinne, które są motorem napędowym dla sukcesu Włodarczyka. Ich obecność na tym wydarzeniu dodatkowo podkreśliła, jak ważna jest dla nich każda chwila spędzona razem, nawet w trakcie takich wyjątkowych okoliczności jak walka na ringu.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – żona, dzieci

Krzysztof Włodarczyk, znany również jako Diablo, był żonaty z Małgorzatą Babilońską w latach 2007–2018, z którą ma syna Cezarego (ur. 2002). Z innego związku, z Magdaleną Radomską, ma córkę Zuzannę (ur. 2014). Po rozwodzie, Krzysztof związał się z Karoliną Olszewską, z którą ma córkę Marię (ur. 2019).

W życiu prywatnym doświadczył trudności, w tym w 2011 roku trafił do szpitala na oddział detoksykologiczny po przedawkowaniu środków antydepresyjnych związanych z osobistymi problemami emocjonalnymi.

W politycznym zaangażowaniu, Krzysztof Włodarczyk poparł kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Kielc, Jana Gieradę, podczas kampanii przed wyborami samorządowymi.

W styczniu 2021 roku rozpoczął odbywanie pięciomiesięcznego wyroku pozbawienia wolności z powodu złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – Instagram

Konto Instagram Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka, znanego polskiego sportowca, przyciągnęło uwagę ponad 42,7 tysiąca obserwujących. Na Instagramie znajdziemy informację o 44 tysiącach obserwujących, 183 osobach, które sam obserwuje, oraz 250 postach, które dotyczą głównie jego sportowej aktywności.

To, że Włodarczyk jest obecny na platformie społecznościowej takiej jak Instagram, świadczy o jego chęci nawiązania bezpośredniego kontaktu z fanami i pokazywania im kulisy swojej codziennej aktywności, zarówno na treningach, jak i poza nimi. 

Zdjęcia i filmy zamieszczane na koncie Instagramowym sportowca pozwalają fanom spojrzeć za kulisy jego życia, zobaczyć momenty treningowe, przygotowania do walk, ale także prywatne chwile i pasje, które uzupełniają jego sportową osobowość. 

Przy użyciu platformy społecznościowej takiej jak Instagram, Włodarczyk może budować więź z fanami, angażować ich w swoją karierę i życie, a także być na bieżąco z trendami i wydarzeniami w świecie sportu.

Poprzez regularne aktualizacje na Instagramie, Włodarczyk utrzymuje kontakt ze swoją społecznością internetową, budując silną i lojalną bazę fanów. Jego aktywność na tej platformie pokazuje, że jest nie tylko wybitnym sportowcem, ale także osobą, która docenia wsparcie i uwielbienie swoich fanów, angażując ich w swoje życie sportowe i osobiste.

Krzysztof Diablo Włodarczyk – gdzie mieszka?

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk zamieszkuje w Józefosławiu, niedaleko Warszawy. Jego mieszkanie o powierzchni blisko 100 metrów kwadratowych cechuje się jasnością, minimalistycznym stylem oraz prostotą, co nadaje mu estetyczny wygląd. Projekt wnętrza został stworzony przez żonę boksera, Małgorzatę.

Diablo Włodarczyk wybrał lokalizację swojego domu niedaleko od stolicy Polski, zapewne ze względu na wygodny dojazd do treningów oraz możliwość korzystania z udogodnień miasta. Mimo swojego sukcesu sportowego, preferuje prostotę i funkcjonalność w wystroju swojego mieszkania.

Mieszkanie Krzysztofa Włodarczyka emanuje spokojem i harmonią, co jest zgodne z jego charakterem i podejściem do życia. Minimalistyczne wnętrze sprzyja relaksowi i skupieniu się przed ważnymi wydarzeniami bokserskimi.

Projekt mieszkania zaprojektowany przez Małgorzatę, żonę boksera, został stworzony z myślą o komforcie i funkcjonalności. Jasne kolory i proste linie dodają przestrzeni lekkości i świeżości, tworząc przyjemne otoczenie do życia i wypoczynku.

Krzysztof “Diablo” Włodarczyk ceni sobie domowy zacisze, gdzie może odpocząć po intensywnych treningach i koncentrować się na przygotowaniach do kolejnych wyzwań sportowych. Jego mieszkanie w Józefosławiu stanowi oazę spokoju i prywatności w otoczeniu przyrody, jednocześnie pozostając blisko centrum życia miejskiego.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

O nas

Celebryci24.pl to dynamiczny portal internetowy, który zapewnia najnowsze doniesienia ze świata biznesu, polityki, kultury, rozrywki, mody i urody. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom świeżych informacji, ciekawych artykułów, wywiadów z gwiazdami oraz porad dotyczących stylu życia. Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do świata celebrytów łączy się z profesjonalizmem i rzetelnością dziennikarską, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najgorętszymi tematami oraz inspirującymi historiami. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj fascynujący świat show-biznesu z nami!