Strona główna » Janusz Rewiński – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki 

Janusz Rewiński – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki 

przez Jarosław Woźnicki
Janusz Rewiński - profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, żona i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki  (3)

Janusz Rewiński, znany polski aktor, satyryk i polityk, zmarł w wieku 74 lat. Smutną wiadomość o jego odejściu przekazał jego syn za pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując poruszający post. Janusz Rewiński był postacią wyjątkową w polskim środowisku artystycznym. Jego kariera obfitowała w różnorodne role teatralne i filmowe, które na długo zapadły w pamięć widzów. Jego talent satyryczny uczynił go jednym z najbardziej rozpoznawalnych komików w Polsce.

Rewiński zyskał ogromną popularność dzięki swojej pracy w kabarecie oraz występom telewizyjnym. Jego inteligentny humor i cięty dowcip przyciągały szeroką publiczność, która doceniała jego umiejętność komentowania rzeczywistości w sposób błyskotliwy i ironiczny. W późniejszych latach Janusz Rewiński zaangażował się również w politykę, gdzie także zyskał sobie wielu zwolenników dzięki swojej charyzmie i bezkompromisowości.

Śmierć Janusza Rewińskiego to ogromna strata dla polskiej kultury. W swoim ostatnim poście syn aktora wyraził głęboki smutek i żal po stracie ukochanego ojca, podkreślając jego wyjątkowe miejsce w sercach rodziny i fanów. Rewiński na zawsze pozostanie w pamięci jako wybitny artysta, który swoimi występami potrafił rozbawić, poruszyć i zmusić do refleksji.

Janusz Rewiński – kim był?

Janusz Rewiński, choć najbardziej znany z kultowej roli Siary w filmie “Kiler”, był niezwykle wszechstronnym aktorem i satyrykiem, który przez lata błyszczał na polskiej scenie. Jego talent komediowy i cięty język sprawiły, że stał się ulubieńcem kilku pokoleń Polaków. Warto jednak pamiętać, że Rewiński to nie tylko Siara z “Kilera”, ale także aktor, który angażował się w życie polityczne i społecznie komentował rzeczywistość.

Rewiński zdobył ogromną popularność w latach 90., kiedy wcielił się w postać Siary w “Kilerze” oraz biznesmena Edwarda Nowaka w serialu “Tygrysy Europy”. Jego kreacje były pełne ironii i trafnych spostrzeżeń na temat otaczającego nas świata. Potrafił rozbawić widzów do łez, jednocześnie bezlitośnie wyśmiewając absurdy codzienności, polityki i show-biznesu. Jego humor był niezwykle inteligentny, a dowcipy trafiały w samo sedno.

Mimo że Rewiński osiągnął szczyt popularności w show-biznesie, zdecydował się w pewnym momencie na zmianę swojego życia. Wycofał się z życia publicznego i zamieszkał na ranczu pod Warszawą, prowadząc bardziej spokojne, wręcz samotnicze życie. Jego decyzja o wycofaniu się z show-biznesu była zaskoczeniem dla wielu fanów, jednak aktor zawsze cenił sobie prywatność i unikał medialnego szumu.

Chociaż Rewiński niechętnie dzielił się szczegółami swojego życia prywatnego, wiadomo, że zmagał się z problemami zdrowotnymi, które ostatecznie przyczyniły się do jego śmierci. Aktor nigdy nie należał do osób, które publicznie mówiły o swoich chorobach, co sprawiło, że informacja o jego odejściu była dużym zaskoczeniem dla wielu. Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca w wieku 74 lat. Smutną wiadomość przekazał jego syn, Jonasz Rewiński, który na platformie X napisał: “Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady.”

Janusz Rewiński pozostanie w pamięci wielu jako niezrównany satyryk i aktor, który potrafił swoim talentem rozbawić i wzruszyć. Jego wpływ na polską kulturę i komedię jest nieoceniony, a jego postacie z “Kilera” i “Tygrysów Europy” na zawsze pozostaną w sercach widzów. Rewiński, swoim talentem i charakterem, na trwałe zapisał się w historii polskiej rozrywki.

Janusz Rewiński – wiek, wzrost, waga

Janusz Rewiński, urodzony 16 września 1949 roku w Żarach, w województwie lubuskim, był znanym polskim aktorem, satyrykiem oraz politykiem. Zmarł w wieku 74 lat. Rewiński mierzył 175 cm wzrostu, co czyniło go postawną postacią w polskim świecie artystycznym. 

Swoją karierę rozpoczął jako aktor, zdobywając uznanie dzięki wyrazistym rolom zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmach. Jego talent komediowy i umiejętność wcielania się w różnorodne postacie szybko przyniosły mu popularność wśród widzów. Oprócz działalności aktorskiej, Rewiński zyskał sławę jako satyryk, biorąc udział w wielu programach rozrywkowych, gdzie jego cięty humor i trafne komentarze na temat współczesnych wydarzeń społeczno-politycznych zdobyły szerokie grono fanów.

Jego zaangażowanie nie ograniczało się jedynie do sztuki – Rewiński aktywnie uczestniczył również w życiu politycznym kraju, co przyniosło mu szacunek i uznanie wśród wielu Polaków. Jego działalność na tym polu była równie barwna i interesująca jak jego kariera artystyczna.

Janusz Rewiński, dzięki swojej wszechstronności i talentowi, pozostawił trwały ślad w polskiej kulturze i polityce. Jego życie i twórczość są nadal pamiętane i cenione, a on sam uważany jest za jedną z ikon polskiego świata artystycznego.

Janusz Rewiński – życiorys i życie prywatne

Janusz Rewiński (ur. 16 września 1949 w Żarach, zm. 1 czerwca 2024) był polskim aktorem, satyrykiem i politykiem, posłem na Sejm I kadencji. 

Pochodził z rodziny wywodzącej się z okolic Równego na Wołyniu. Ukończył Technikum Budowy Silników Lotniczych we Wrocławiu, a następnie w 1972 roku studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie.

Podczas studiów występował w “Spotkaniach z Balladą” prowadzonych przez Wiesława Dymnego oraz w Piwnicy Pod Baranami, gdzie stworzył monolog “Fiut” (Film i ewentalnie telewizja). Był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, gdzie zagrał role Wacława i Papkina w “Zemście” Aleksandra Fredry. Po debiucie w Poznaniu przez kilka lat występował w kabarecie Tey z Zenonem Laskowikiem. W latach 80. występował m.in. z Bohdanem Smoleniem.

Największą popularność przyniosły mu występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej, gdzie wcielał się w rolę “Miśka”, dyrektora teatru. Zagrał w wielu filmach, m.in. “Podróże pana Kleksa” oraz “Kiler”. Wystąpił także w serialach “Zmiennicy” i “Tygrysy Europy”. Odrzucił propozycję roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu “Świat według Kiepskich”.

W 1993 roku, po przerwie związanej z działalnością poselską, wrócił do Kabaretu Olgi Lipińskiej, grając Miśka dostosowującego zespół do wymogów gospodarki rynkowej. W latach 1998-2004 występował z Krzysztofem Piaseckim w programie kabaretowym “Ale plama” w TVN, a także w “Szkoda gadać” w TVP1. Od września do października 2010 prowadził program “Siara w kuluarach” w TVP1. W 2011 roku zgolił swoją charakterystyczną brodę na potrzeby kampanii reklamowej marki Wilkinson. W 2013 roku został felietonistą tygodnika “W Sieci”, z którym współpracował do 2019 roku.

Rewiński brał udział w realizacji programu “Skauci piwni”. Na początku lat 90. współorganizował stowarzyszenie “Skauci Piwni”, które przekształciło się w Polską Partię Przyjaciół Piwa. W wyborach parlamentarnych w 1991 roku został wybrany posłem I kadencji. W Sejmie przewodził frakcji “Duże Piwo”, przekształconej w Polski Program Gospodarczy, a następnie w Polski Program Liberalny. W 1992 roku został usunięty ze stanowiska prezydenta PPPP przez stronników Leszka Bubla. W 1993 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z listy KLD i wycofał się z polityki. W 2010 roku poparł Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, a w 2015 zaangażował się w kampanię Andrzeja Dudy. W 2019 roku wystąpił w spocie wyborczym PiS.

Pełnił funkcję prezesa Centrum Komputerowego Bonair USA (1994-1995) oraz członka zarządu Unitra Multimedia (1995-1996). Później zajął się rolnictwem i hodowlą zwierząt.

W 2010 roku otrzymał srebrny, a w 2016 złoty medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Był żonaty z aktorką Iwoną Biernacką i ojcem dwóch synów: Jonasza Rewińskiego (dziennikarza i prezentera) oraz Aleksandra Rewińskiego (śpiewaka operowego). Mieszkał we wsi Nowodwór koło Mińska Mazowieckiego, gdzie prowadził gospodarstwo rolne.

Rewiński zagrał w licznych filmach, takich jak “To tylko rock” (1983), “Sny i marzenia” (1983), “Porcelana w składzie słonia” (1984), “Podróże pana Kleksa” (1985), “Pierścień i róża” (1986), “Zmiennicy” (1986), “Kiler” (1997) i “Tygrysy Europy” (1999). Wystąpił także w filmach takich jak “Gulczas, a jak myślisz…” (2001), “Superprodukcja” (2002) i “Ryś” (2007).

Występował w programach telewizyjnych, takich jak “Ale plama” (1998-2004), “Szkoda gadać” (2007-2008), “Studio lało-grzało” (2008) i “Siara w kuluarach” (2010).

Janusz Rewiński pozostanie zapamiętany jako wybitny aktor, satyryk i polityk, który na zawsze wpisał się w historię polskiej kultury i polityki.

Janusz Rewiński – wykształcenie

Janusz Rewiński rozpoczął swoją edukację w Technikum Budowy Silników Lotniczych we Wrocławiu, gdzie zdobył wiedzę techniczną i umiejętności związane z inżynierią lotniczą. Po ukończeniu technikum zdecydował się jednak podążyć za swoją pasją do aktorstwa i w 1972 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (PWST) w Krakowie. To tam rozwinął swoje umiejętności sceniczne, które później zaowocowały bogatą karierą artystyczną.

Wykształcenie, które zdobył w PWST, pozwoliło mu na zbudowanie solidnych fundamentów w dziedzinie aktorstwa. W trakcie studiów Rewiński miał okazję pracować z wybitnymi profesorami i reżyserami, którzy wpłynęli na jego rozwój jako aktora. Jego talent i zaangażowanie zostały szybko dostrzeżone, co umożliwiło mu debiut na scenach teatrów i w produkcjach filmowych.

Po zakończeniu studiów, Janusz Rewiński z powodzeniem łączył swoje umiejętności techniczne z artystycznymi, co sprawiło, że stał się wszechstronnym aktorem. Jego wykształcenie nie tylko umożliwiło mu osiągnięcie sukcesu w świecie teatru i filmu, ale także w kabarecie, gdzie jego inteligentny humor i błyskotliwe komentarze społeczno-polityczne zdobyły szerokie uznanie.

Rewiński, mimo zmiany kierunku kariery, zawsze podkreślał znaczenie solidnego wykształcenia i wszechstronności. Jego droga od technikum lotniczego do uznanej szkoły teatralnej jest dowodem na to, że pasja i determinacja mogą prowadzić do osiągnięcia sukcesu w różnych dziedzinach.

Janusz Rewiński – skąd pochodził?

Janusz Rewiński pochodził z Żar, miasta położonego w zachodniej Polsce. Żary, liczące 37 502 mieszkańców, od 1999 roku należą do województwa lubuskiego. Miasto pełni funkcję siedziby administracyjnej powiatu żarskiego oraz gminy Żary, choć samo miasto nie jest częścią gminy. 

Żary, z bogatą historią i kulturą, stanowią ważny punkt na mapie regionu. To tutaj, w tym malowniczym mieście, urodził się i dorastał Janusz Rewiński, który później zdobył ogromną popularność jako aktor i satyryk. Znany głównie z roli Siary w filmie “Kiler”, Rewiński stał się ikoną polskiej komedii. Jego humor i talent aktorski przyciągnęły uwagę wielu pokoleń Polaków.

W Żarach, będących jego rodzinnym miastem, kształtowały się pierwsze lata życia Janusza Rewińskiego, które wpłynęły na jego późniejszą karierę. Choć Rewiński osiągnął sukces i rozpoznawalność w całym kraju, zawsze pozostawał związany ze swoimi korzeniami. Jego kariera i osiągnięcia są dowodem na to, że nawet z małego miasta można osiągnąć wielki sukces i zdobyć uznanie na szeroką skalę.

Żary, z ich unikalnym urokiem i historią, były miejscem, które ukształtowało jednego z najbardziej znanych polskich aktorów i satyryków. Rewiński, mimo swojej kariery w show-biznesie, zawsze miał szczególny związek ze swoim rodzinnym miastem.

Janusz Rewiński – rodzice, rodzeństwo

Janusz Rewiński, urodzony 16 września 1949 roku w Żarach, w województwie lubuskim, był wybitnym polskim aktorem, satyrykiem i politykiem. Pochodził z rodziny osiedlonej w okolicach Równego na Wołyniu. Rewiński zmarł w wieku 74 lat, pozostawiając po sobie niezatarte ślady w polskiej kulturze i polityce. Mierzył 175 cm wzrostu.

Jego rodzice, którzy wywodzili się z Wołynia, wprowadzili do jego życia wartości, które ukształtowały jego przyszłą karierę. Rodzina Rewińskiego była pełna tradycji i historii, co miało duży wpływ na jego późniejszą twórczość. Szczególnie bliskie były mu więzi rodzinne, które zawsze podkreślał w swoich wywiadach. Informacje na temat rodzeństwa Janusza Rewińskiego są skromne, ale wiadomo, że jego bliscy wspierali go w drodze do sukcesu.

Swoją artystyczną karierę Janusz Rewiński rozpoczął jako aktor, zyskując uznanie dzięki wyjątkowym rolom teatralnym i filmowym. Jego talent komediowy szybko zyskał popularność, a on sam stał się ulubieńcem widzów. Występował w licznych programach rozrywkowych, gdzie jego dowcip i trafne komentarze na temat bieżących wydarzeń społeczno-politycznych zdobywały szerokie grono odbiorców.

Jednak jego działalność nie ograniczała się jedynie do sfery artystycznej. Rewiński był również aktywny politycznie, angażując się w sprawy kraju. Jego zaangażowanie w życie publiczne i polityczne przyniosło mu szacunek i uznanie wielu Polaków.

Janusz Rewiński dzięki swojej wszechstronności i wyjątkowemu talentowi pozostawił trwały ślad w polskiej kulturze i polityce. Jego życie i praca są nadal pamiętane i cenione, a on sam jest uważany za jedną z ikon polskiego świata artystycznego.

Janusz Rewiński – żona, dzieci

Janusz Rewiński, znany polski aktor, satyryk i polityk, zmarł w wieku 74 lat. Smutną wiadomość o jego odejściu przekazał jego syn Jonasz, publikując wzruszający post na Facebooku. Janusz Rewiński był gwiazdą filmu “Kiler” i pozostawił po sobie niezapomniane wspomnienia w sercach wielu ludzi. 

Rewiński rzadko mówił o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jednak, że poznał swoją żonę Iwonę w teatrze w latach 80. Ich małżeństwo owiane było tajemnicą, podobnie jak wiele aspektów jego osobistego życia. Iwona również jest aktorką, choć niewiele osób o tym wie. Para doczekała się dwóch synów – Jonasza i Aleksandra. Jonasz jest związany z mediami, co dodaje jeszcze jeden ciekawy element do historii tej rodziny.

1 czerwca br., w wieku 74 lat, Janusz Rewiński odszedł, zostawiając za sobą żonę i dwóch synów. Jonasz, w poruszającym wpisie na Facebooku, opowiedział o ostatnich chwilach swojego ojca, podkreślając, jak wiele radości i uśmiechu wnosił on w życie swojej rodziny oraz wszystkich wokół. 

“W trudnych momentach tata pocieszał nas, mówiąc ‘fokus na pozytyw!’. Ale czy dzisiaj to jeszcze możliwe? Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję, że ‘mają rozmach’. Buenas noches, Senior Siarra!” – napisał Jonasz, przywołując słowa swojego ojca, które miały dodawać otuchy w trudnych chwilach.

Janusz Rewiński, choć znany głównie z ról filmowych i telewizyjnych, a także działalności satyrycznej i politycznej, był przede wszystkim kochającym mężem i ojcem. Jego życie prywatne, mimo że skrywane przed mediami, było pełne miłości i oddania rodzinie. Jego synowie, Jonasz i Aleksander, z dumą będą pielęgnować pamięć o nim, wspominając ciepło jego poczucie humoru, mądrość i bezgraniczną miłość.

Śmierć Janusza Rewińskiego to ogromna strata nie tylko dla polskiej kultury, ale przede wszystkim dla jego rodziny, która zawsze była dla niego najważniejsza. Pozostawił po sobie dziedzictwo, które będzie inspirować kolejne pokolenia.

Janusz Rewiński – choroba, przyczyna śmierci

Janusz Rewiński, znany satyryk i aktor, zmarł w sobotę, 1 czerwca, mając 74 lata. Smutną wiadomość o jego odejściu przekazał jego syn, Jonasz Rewiński, który na platformie X napisał: “Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady.”

Choroba Janusza Rewińskiego była tematem, o którym rzadko mówiło się publicznie. Aktor nigdy nie należał do osób, które dzieliły się szczegółami swojego życia prywatnego z mediami. Unikał świateł reflektorów poza sceną i starał się trzymać z dala od ścianek oraz fotoreporterów. Jego zdrowie było kwestią, którą trzymał z dala od publicznego oka.

Jednak wiadomo, że przyczyną śmierci były problemy zdrowotne, z którymi zmagał się od pewnego czasu. Rewiński, mimo swojej rezerwy wobec medialnej uwagi, nie mógł ukryć, że jego stan zdrowia się pogarszał. Informacje na temat jego choroby były skąpe, co sprawiło, że wiadomość o jego śmierci była zaskoczeniem dla wielu fanów i osób związanych z branżą artystyczną.

Janusz Rewiński pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo jako satyryk i aktor. Jego ironiczne i trafne komentarze na temat życia codziennego, polityki i show-biznesu przyciągały uwagę i rozbawiały publiczność przez lata. Jego śmierć oznacza koniec pewnej ery w polskiej komedii, ale jego twórczość będzie żyła dalej w sercach tych, którzy mieli okazję śmiać się z jego dowcipów.

Jego choroba, choć nie była szeroko omawiana, była poważnym problemem, który ostatecznie przyczynił się do jego śmierci. Rewiński zmarł w otoczeniu najbliższych, a informacja o jego odejściu była bolesnym ciosem dla wielu. Jego syn, Jonasz Rewiński, oddał hołd swojemu ojcu, podkreślając jego walkę ze stanem zdrowia, którą niestety przegrał. Janusz Rewiński pozostanie w pamięci jako wybitny artysta, który potrafił rozbawić i wzruszyć swoimi występami.

Janusz Rewiński – gdzie mieszkał?

Janusz Rewiński, znany polski aktor, miał życie prywatne bogate w szczęście i rodzinne więzi. Był mężem Iwony Biernackiej, również aktorki, z którą tworzył harmonijną parę. Wspólnie wychowywali dwóch synów: Jonasz Rewiński, późniejszego znanego dziennikarza i prezentera, oraz Aleksandra Rewińskiego, utalentowanego śpiewaka operowego.

Mieszkał we wsi Nowodwór koło Mińska Mazowieckiego, gdzie był właścicielem gospodarstwa rolnego. To tu, wśród malowniczych krajobrazów i spokoju wiejskiego życia, Janusz Rewiński cieszył się rodziną i odpoczywał po intensywnych pracach artystycznych. Dom rodzinny był dla niego miejscem szczególnym, gdzie znajdował siłę i inspirację do dalszego działania.

Przywiązanie do ziemi i tradycji wiejskich było dla niego ważne, dlatego też aktywnie uczestniczył w życiu gospodarczym okolicznej społeczności. Jego gospodarstwo rolnicze nie tylko było źródłem utrzymania, ale także miejscem, gdzie mógł realizować swoje pasje i zainteresowania związane z życiem na wsi.

Mimo że Janusz Rewiński był osobą publiczną, potrafił oddzielać swoje życie zawodowe od prywatnego, dbając o spokój i prywatność swojej rodziny. To w domu, wśród bliskich, znajdował odpoczynek i wsparcie, które pozwalały mu rozwijać się jako artysta i człowiek. Jego życie prywatne było dla niego równie ważne, co kariera zawodowa, i stanowiło fundament jego szczęścia i spełnienia.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

O nas

Celebryci24.pl to dynamiczny portal internetowy, który zapewnia najnowsze doniesienia ze świata biznesu, polityki, kultury, rozrywki, mody i urody. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom świeżych informacji, ciekawych artykułów, wywiadów z gwiazdami oraz porad dotyczących stylu życia. Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do świata celebrytów łączy się z profesjonalizmem i rzetelnością dziennikarską, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najgorętszymi tematami oraz inspirującymi historiami. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj fascynujący świat show-biznesu z nami!