Strona główna » Edyta Górniak – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, mąż i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki

Edyta Górniak – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, mąż i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki

przez Jarosław Woźnicki
Edyta Górniak - profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, mąż i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki (1)

Edyta Anna Górniak, urodzona 14 listopada 1972 roku w Ziębicach, jest znaną polską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów, producentką oraz osobowością telewizyjną. Na początku swojej kariery była również aktorką musicalową. Górniak jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. Jej talent i osiągnięcia zostały docenione poprzez nadanie jej tytułu Honorowej Obywatelki Gminy Ziębice oraz Honorowego Ambasadora Stolicy Polskiej Piosenki Opole.

Edyta Górniak zdobyła popularność dzięki wyjątkowym umiejętnościom wokalnym i scenicznym, które przyniosły jej szerokie uznanie w Polsce i za granicą. Przez lata swojej kariery wydała wiele albumów, które cieszyły się dużą popularnością i zdobywały liczne nagrody. Jej twórczość charakteryzuje się różnorodnością stylistyczną, obejmującą zarówno pop, jak i muzykę soul oraz jazz.

Poza działalnością muzyczną, Górniak jest aktywnie zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. Jej wkład w rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz zaangażowanie w projekty społeczne przyczyniły się do jej reputacji jako jednej z najbardziej wpływowych postaci polskiej sceny muzycznej.

Edyta Górniak to nie tylko utalentowana artystka, ale również osoba, która z pasją i zaangażowaniem wspiera różnorodne inicjatywy kulturalne i społeczne, co czyni ją wzorem do naśladowania dla wielu młodych artystów.

Edyta Górniak – kim jest?

Edyta Górniak rozpoczęła swoją muzyczną karierę pod koniec lat 80. Śpiewała wtedy w zespole System B, a jej talent został zauważony przez Elżbietę Zapendowską, specjalistkę od emisji głosu i krytyka muzycznego, u której pobierała lekcje śpiewu. Jej telewizyjny debiut nastąpił w 1989 roku, kiedy to wystąpiła w programie “Śpiewać każdy może”. Rok później zaśpiewała na koncercie “Debiuty” podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zdobywając wyróżnienie. Aby rozwijać swoją karierę, przeprowadziła się do Warszawy, przerywając edukację. Tam wzięła udział w przesłuchaniach do musicalu “Metro” i znalazła się w głównej obsadzie. Początkowo grała rolę drugoplanową, ale w 1992 roku wcieliła się w jedną z głównych postaci, Annę, stając się jedną z gwiazd popularnego teatru.

Przełomowym momentem w karierze Górniak był występ na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, gdzie zaprezentowała utwór “To nie ja!”. Piosenka zajęła drugie miejsce, co było najwyższym wynikiem osiągniętym przez polskiego reprezentanta. Sukces ten uczynił Górniak jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. “To nie ja!” stało się największym przebojem roku 1994. W tym samym roku podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy, a w 1995 roku ukazał się jej debiutancki album “Dotyk”, który pokrył się poczwórną platyną, sprzedając się w nakładzie ponad 400 tysięcy egzemplarzy. W 1997 roku wydała kolejny album, “Edyta Górniak”, który zawierał także utwory w języku angielskim. Album ten cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza w krajach skandynawskich i w Szwajcarii, sprzedając się w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. W 1999 roku ukazał się album koncertowy “Live ’99”, a trzeci album studyjny, “Perła”, został wydany w 2002 roku. Niestety, w tym samym roku miała jeden z najbardziej nieudanych występów, śpiewając hymn narodowy podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Dwa lata później album został wydany na rynku międzynarodowym pod nazwą “Invisible”.

W 2004 roku Górniak zdecydowała się wycofać z mediów z powodu ciągłego śledzenia przez paparazzi, szczególnie w czasie swojej ciąży. W lipcu tego roku opublikowała na swojej stronie internetowej list do dziennikarzy, nazywając paparazzi “potworami” i “szczurami”, zarzucając im “krew na rękach”. Do mediów powróciła pod koniec 2005 roku, prezentując nowe utwory, a w 2006 roku wzięła udział w sesji dla magazynu “Playboy”.

Oprócz eurowizyjnego hitu “To nie ja!”, Górniak ma na swoim koncie kilka innych przebojów, takich jak “Kolorowy wiatr” (polska wersja utworu “Colors of the Wind” z filmu Disneya “Pocahontas”), “Dumka na dwa serca” (duet z Mietkiem Szcześniakiem do filmu “Ogniem i mieczem”), “Lustro” (polska wersja piosenki “Reflection” z filmu Disneya “Mulan”), “One&One” (największy międzynarodowy przebój), “Jak najdalej”, “Nie proszę o więcej” oraz “To nie tak jak myślisz” (piosenka do filmu “To nie tak jak myślisz, kotku”).

Edyta Górniak wzbudza kontrowersje swoimi wypowiedziami. Jednym z najbardziej dyskutowanych stwierdzeń było to, że “na Ziemi jest od czterech tysięcy lat, mierząc czasem linearnym”. Podczas XIX Zlotu Wolnych Ludzi Harmonia Kosmosu 2022, mówiła o istnieniu biorobotów, hybryd i reptilian wśród ludzi i zwierząt, co również wywołało wiele emocji.

Edyta Górniak – wiek, wzrost, waga

Edyta Górniak, urodzona 14 listopada 1972 roku, ma obecnie 51 lat. Artystka ta wyróżnia się wzrostem 175 cm i wagą około 66 kg. Znana ze swoich wyjątkowych zdolności wokalnych, zdobyła międzynarodowe uznanie i szacunek. 

Na przestrzeni swojej kariery Górniak otrzymała wiele nagród i wyróżnień, stając się ikoną polskiej muzyki. Jej debiutancki album “Dotyk” zapisał się w historii polskiej sceny muzycznej, a udział w Konkursie Piosenki Eurowizji przyniósł jej światową rozpoznawalność. Występ podczas Eurowizji uwypuklił jej niesamowity głos, zdobywając serca międzynarodowej publiczności.

Edyta Górniak angażuje się również w liczne projekty charytatywne, co świadczy o jej zaangażowaniu społecznym i chęci niesienia pomocy innym. Jej wszechstronność artystyczna oraz pozytywny wpływ na społeczność czynią ją szanowaną osobą zarówno w kraju, jak i za granicą. Dzięki swoim osiągnięciom, zarówno na scenie muzycznej, jak i w działalności społecznej, Górniak pozostaje jedną z najbardziej cenionych polskich artystek.

Edyta Górniak – życiorys i życie prywatne

Edyta Anna Górniak, urodzona 14 listopada 1972 w Ziębicach, jest polską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów, producentką i osobowością telewizyjną, która na początku kariery była także aktorką musicalową. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. Otrzymała tytuł Honorowej Obywatelki gminy Ziębice oraz Honorowego Ambasadora Stolicy Polskiej Piosenki Opole.

Górniak zadebiutowała w 1986 roku jako wokalistka zespołu System B. W 1990 roku zdobyła wyróżnienie w koncercie „Debiuty” podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie rozpoczęła karierę jako aktorka musicalowa, występując w musicalu “Metro” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Studiu Buffo oraz na Broadwayu. W 1994 roku reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie, zajmując drugie miejsce z utworem „To nie ja!”. Wydała siedem albumów studyjnych, w tym “Dotyk” (1995) i “My” (2012), jeden album koncertowy oraz album świąteczny. Za swoje płyty otrzymała liczne wyróżnienia, w tym cztery platynowe, trzy złote oraz nagrodę za singiel „One & One”, który dotarł do 28. miejsca na liście European Radio Top 50.

Górniak jest uznawana za jedną z najsłynniejszych i najbardziej utalentowanych postaci polskiej sceny muzycznej. Słynie z szerokiej skali głosu, wyjątkowej wrażliwości artystycznej i charyzmy. Często porównywana jest do największych wokalistek, takich jak Whitney Houston, Mariah Carey i Céline Dion. Jest laureatką wielu nagród muzycznych, w tym dwóch Fryderyków, Wiktora, Eska Music Award, Platynowej Telekamery, Viva Comet Awards, Bursztynowego Słowika i Złotej Karolinki. Otrzymała również Brązowy Medal „Zasłużonym Kulturze Gloria Artis”. Była jurorką i trenerką w kilku programach rozrywkowych oraz uczestniczką kampanii reklamowych.

Edyta Górniak urodziła się w rodzinie polsko-romskiej jako pierwsza córka Grażyny Górniak-Jasik i Jana Górniaka. Jej ojciec był gitarzystą w zespole Dona Wasyla. W dzieciństwie mieszkała w Ziębicach, a potem w Opolu, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej i ogniska muzycznego. Jej ojciec porzucił rodzinę, gdy miała dziewięć lat, a matka związała się z innym mężczyzną, z którym miała córkę Małgorzatę. Górniak wspomina dzieciństwo jako traumatyczne z powodu przemocy fizycznej ze strony ojczyma oraz surowości matki. Była przeciętną uczennicą i doświadczała szykan ze względu na swoją ciemniejszą karnację. Porzuciła naukę w technikum ogrodniczym, aby kontynuować karierę muzyczną.

Początki jej kariery muzycznej wiążą się z zespołem System B. Została dostrzeżona przez Elżbietę Zapendowską, u której pobierała lekcje wokalne. W 1990 roku zaśpiewała w programie “Śpiewać każdy może”, a w koncercie „Debiuty” w Opolu zdobyła wyróżnienie. Została obsadzona w musicalu “Metro”, który zagrała także na Broadwayu, choć tam spektakl spotkał się z chłodnym odbiorem.

Życie prywatne Edyty Górniak obejmuje związki z wieloma znanymi osobami, w tym Robertem Janowskim i Piotrem Kraśką. Ma syna Allana Karola ze związku z Dariuszem Krupą, z którym była zamężna. Po rozwodzie z Krupą, była związana z prawnikiem Piotrem Schrammem. Mieszkała w różnych miejscach, w tym w Warszawie, Londynie, Malibu oraz Zakopanem. W 2021 roku utworzyła kanał medytacyjny na YouTube.

Edyta Górniak – wykształcenie

Edyta Górniak, polska artystka, nie ukończyła szkoły średniej i nie zdobyła matury. Jej edukacyjna ścieżka nie obfitowała w wyjątkowe osiągnięcia, a czasami stawała się obiektem żartów ze strony rówieśników z powodu swojej ciemniejszej karnacji. Po ukończeniu szkoły podstawowej podjęła naukę w Technikum Ogrodniczym w Prószkowie, a następnie kontynuowała edukację w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku.

Jednakże, Górniak przerwała naukę w trzeciej klasie, aby skupić się na rozwijającej się karierze muzycznej. Decyzja o rezygnacji ze szkoły była motywowana jej pasją do muzyki i chęcią poświęcenia się jej w pełni. Intensywne przygotowania do musicalu „Metro” wymagały pełnego zaangażowania i poświęcenia, co skłoniło ją do porzucenia edukacji.

Pomimo braku formalnego wykształcenia średniego, Edyta Górniak osiągnęła ogromny sukces w branży muzycznej. Jej decyzja o zakończeniu nauki i poświęceniu się karierze artystycznej okazała się kluczowym momentem, który wpłynął na jej późniejsze osiągnięcia. Górniak jest dowodem na to, że determinacja i talent mogą prowadzić do wielkich sukcesów, niezależnie od formalnego wykształcenia.

Edyta Górniak – skąd pochodzi?

Edyta Górniak, urodzona 14 listopada 1972 roku w Ziębicach, jest wybitną polską wokalistką, znaną zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pochodzi z malowniczego miasta na Dolnym Śląsku, które stało się kolebką jej artystycznego talentu. Już od młodych lat Górniak rozwijała swoje umiejętności muzyczne, zdobywając uznanie dzięki wyjątkowemu głosowi, ekspresji scenicznej i wszechstronności artystycznej.

Jej debiutancki album “Dotyk”, wydany w 1995 roku, przyniósł jej ogromną popularność. Kluczowym momentem w jej karierze był występ na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, gdzie jako pierwsza Polka reprezentowała kraj, zdobywając międzynarodowe uznanie.

Mimo sukcesów na arenie międzynarodowej, Edyta Górniak zawsze pozostaje wierna swoim korzeniom. Ziębice są dla niej miejscem, gdzie zrodziła się jej pasja do muzyki, a każdy jej występ jest hołdem dla rodzinnego miasta. Jej historia to inspirujący przykład determinacji i talentu, który zyskał serca słuchaczy na całym świecie. Edyta Górniak to symbol artystycznej doskonałości i niezłomnej wierności swoim korzeniom.

Edyta Górniak – rodzice, rodzeństwo

Edyta Górniak, utalentowana polska wokalistka, jest najstarszą córką Grażyny Górniak-Jasik oraz zmarłego w 2006 roku Jana Górniaka. Jej rodzice zawarli związek małżeński w sierpniu 1972 roku. Jan Górniak, ojciec Edyty, był wszechstronnym muzykiem, grającym na gitarze, instrumentach klawiszowych i perkusji. Jego umiejętności doceniano w zespole Don Wasyla, gdzie zachwycał publiczność swoimi występami. Aby zapewnić rodzinie godne życie, podejmował się również pracy na weselach i dorabiał jako murarz.

Edyta Górniak jest ikoną polskiego show-biznesu, będąc synonimem talentu i wytrwałości. Jej życie rodzinne bywało skomplikowane. Ma przyrodnią siostrę, Małgorzatę Jasik, jednak ich relacje nie są bliskie, a od wielu lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Mimo tych trudności w życiu osobistym, Edyta niezmiennie koncentruje się na swojej karierze muzycznej.

Pochodząca z rodziny o polsko-romskich korzeniach, Edyta Górniak niezmiennie wpisuje się w historię polskiej muzyki. Jej dziedzictwo, mocno osadzone w tradycjach muzycznych, jest fundamentem jej sukcesu. Jej ojciec, poprzez swoje muzyczne talenty i trudne, lecz pracowite życie, z pewnością wpłynął na artystyczny rozwój Edyty. 

Górniak swoją determinacją i talentem zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej osiągnięcia sceniczne są dowodem na to, jak silny wpływ mają rodzinne korzenie i wpojone wartości. Dzięki swojej niezłomności i zaangażowaniu, Edyta Górniak pozostaje jedną z najbardziej szanowanych i podziwianych artystek na polskiej scenie muzycznej.

Edyta Górniak – mąż, dzieci

Edyta Górniak, utalentowana artystka i oddana matka, ma dwójkę dzieci. Jej macierzyństwo rozpoczęło się 27 marca 2004 roku, gdy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży urodził się jej syn, Allan Karol Krupa. Allan jest owocem miłości Edyty i Dariusza Krupy, uzdolnionego muzyka. Para zawarła związek małżeński w 2005 roku, lecz ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2010 roku. Pomimo rozstania, wspólne obowiązki rodzicielskie zawsze będą ich łączyć.

Dariusz Krupa, były mąż Edyty, po zakończeniu małżeństwa zyskał nową perspektywę na życie, a w 2022 roku rozpoczął nowy rozdział. Edyta, zazwyczaj dyskretna w kwestiach prywatnych, rzadko mówi publicznie o ojcu Allana, jednak ostatnio podzieliła się wspomnieniami z trudnych chwil po ich rozstaniu.

Oprócz syna Allana, Edyta ma również córkę Leę Krupa, tworząc pełną i harmonijną rodzinę. Choć szczegóły dotyczące jej życia prywatnego są starannie chronione, Edyta zawsze emanowała miłością i oddaniem dla swoich dzieci.

Mimo upływu lat, Edyta Górniak pozostaje ikoną muzyczną i wzorem dla wielu. Jej życie rodzinne, choć pełne wyzwań, ukazuje siłę matczynej miłości, która trwa mimo trudności. Jako utalentowana wokalistka i pełna pasji matka, Edyta kontynuuje swoją artystyczną karierę, jednocześnie pielęgnując wartości rodzinne, które są dla niej niezwykle ważne.

Edyta Górniak jest nie tylko wybitną artystką, ale także troskliwą matką, która stara się balansować między życiem zawodowym a prywatnym. Jej relacje rodzinne i artystyczne osiągnięcia stanowią inspirację dla wielu, pokazując, że nawet w obliczu przeciwności, można znaleźć siłę i motywację do dalszej pracy i opieki nad bliskimi.

Edyta Górniak – Instagram

Edyta Górniak, znana polska piosenkarka, aktywnie udziela się na Instagramie, gdzie jej profil (@edytagorniak) śledzi ponad 516 tysięcy osób. Ma 49 obserwowanych kont i opublikowała 887 postów. Jej konto jest miejscem, gdzie dzieli się zarówno aspektami swojej kariery zawodowej, jak i życiem prywatnym, przyciągając uwagę licznych fanów.

Na Instagramie Górniak zamieszcza zdjęcia i filmy związane z jej muzyczną działalnością, kulisami koncertów oraz sesjami nagraniowymi. Artystka często używa swojego profilu do promowania nowych projektów muzycznych i występów na żywo. Dodatkowo, dzieli się momentami z codziennego życia, co pozwala jej fanom lepiej ją poznać i zbliżyć się do niej jako osoby.

Edyta Górniak angażuje się również w działania na rzecz społeczności, co odzwierciedla w postach oznaczonych hasztagami takimi jak #5D, #Love, #Light, #EnergyWorker. Te treści podkreślają jej zaangażowanie w promowanie pozytywnych wartości i duchowego rozwoju. Często publikowane przez nią wpisy zawierają inspirujące cytaty i refleksje na temat miłości, światła i energii, co rezonuje z jej wizerunkiem jako artystki i osoby zaangażowanej w rozwój duchowy.

Górniak wykorzystuje swoją popularność na Instagramie nie tylko do promocji swojej kariery, ale także do budowania silnej więzi z fanami. Komentuje i odpowiada na wiadomości od obserwujących, co sprawia, że jej konto jest interaktywne i bliskie jej społeczności. 

Jej obecność na Instagramie jest świadectwem jej wszechstronności jako artystki oraz jej zdolności do nawiązywania kontaktu z ludźmi na poziomie osobistym i duchowym. Dzięki temu profilowi, Edyta Górniak utrzymuje bliski kontakt ze swoimi fanami, dzieląc się nie tylko muzyką, ale także swoją życiową filozofią i wartościami.

Edyta Górniak – gdzie mieszka?

Edyta Górniak, urodzona 14 listopada 1972 roku w Ziębicach, to znakomita polska wokalistka, która osiągnęła sukces zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Choć pochodzi z malowniczego miasta na Dolnym Śląsku, jej kariera wymagała przeniesienia się do większych ośrodków miejskich.

Edyta Górniak przez wiele lat mieszkała w Warszawie, gdzie rozwijała swoją karierę muzyczną. Stolica Polski oferowała jej liczne możliwości, zarówno pod względem artystycznym, jak i medialnym. W Warszawie miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami i producentami, co przyczyniło się do jej dynamicznego rozwoju jako artystki. Warszawa stała się również miejscem, gdzie mogła prezentować swoje umiejętności na największych scenach i uczestniczyć w wielu prestiżowych wydarzeniach.

Oprócz Warszawy, Edyta Górniak mieszkała także w Milanówku, małym, urokliwym miasteczku niedaleko stolicy. Milanówek, z jego spokojną atmosferą i bliskością natury, zapewniał jej odskocznię od zgiełku wielkiego miasta. To tutaj mogła znaleźć spokój i inspirację, niezbędne do tworzenia muzyki i pracy twórczej. Mieszkanie w Milanówku pozwalało jej na zachowanie równowagi między intensywną karierą a życiem prywatnym.

Obecnie Edyta Górniak dzieli czas między te dwa miejsca, czerpiąc z nich to, co najlepsze. Warszawa daje jej możliwości zawodowe, natomiast Milanówek zapewnia spokój i wyciszenie. Dzięki temu może rozwijać się jako artystka i cieszyć się życiem prywatnym. Edyta Górniak jest przykładem, jak ważne jest znalezienie harmonii między pracą a odpoczynkiem, co przekłada się na jej sukcesy na scenie muzycznej.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

O nas

Celebryci24.pl to dynamiczny portal internetowy, który zapewnia najnowsze doniesienia ze świata biznesu, polityki, kultury, rozrywki, mody i urody. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom świeżych informacji, ciekawych artykułów, wywiadów z gwiazdami oraz porad dotyczących stylu życia. Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do świata celebrytów łączy się z profesjonalizmem i rzetelnością dziennikarską, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najgorętszymi tematami oraz inspirującymi historiami. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj fascynujący świat show-biznesu z nami!