Strona główna » Celine Dion – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, mąż i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki

Celine Dion – profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, mąż i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki

przez Jarosław Woźnicki
Celine Dion - profil biograficzny, wiek, wzrost, życiorys, mąż i dzieci, relacje rodzinne, ciekawostki (2)

Céline Marie Claudette Dion, ur. 30 marca 1968 roku w Charlemagne, to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest jedną z czołowych przedstawicielek gatunku adult contemporary. Jej kariera rozpoczęła się w 1980 roku, kiedy to nawiązała współpracę z menedżerem René Angélilem. Angélil zastawił swój dom, aby sfinansować wydanie debiutanckiej płyty Dion. W 1982 roku Céline wygrała Yamaha World Popular Song Festival, a w 1988 zwyciężyła w finale 33. Konkursu Piosenki Eurowizji, reprezentując Szwajcarię z utworem „Ne partez pas sans moi”.

W drugiej połowie lat 80. XX wieku podpisała kontrakty z wytwórniami CBS Records i Epic Records. Pod ich szyldem wydała albumy, które okazały się przełomowe dla jej kariery i ugruntowały jej pozycję jako jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych artystek w historii muzyki. W 1999 roku zawiesiła karierę, aby skupić się na życiu rodzinnym, gdy u jej męża zdiagnozowano raka. W 2002 roku powróciła na scenę, podpisując kontrakt na występy w Koloseum w Caesars Palace w Las Vegas. 

Céline Dion, dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi i determinacji, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych wokalistek na świecie.

Celine Dion – kim jest?

Céline Marie Claudette Dion, urodzona 30 marca 1968 roku w Charlemagne, to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, uznawana za jedną z czołowych przedstawicielek gatunku adult contemporary. Jej kariera rozpoczęła się w 1980 roku, kiedy nawiązała współpracę z menedżerem René Angélilem. Angélil zastawił swój dom, aby sfinansować wydanie debiutanckiego albumu Dion. W 1982 roku odniosła zwycięstwo na Yamaha World Popular Song Festival, a w 1988 roku wygrała 33. Konkurs Piosenki Eurowizji, reprezentując Szwajcarię z utworem „Ne partez pas sans moi”.

W drugiej połowie lat 80. XX wieku Dion podpisała kontrakt z CBS Records i Epic Records, pod których szyldem wydała przełomowe albumy. Te płyty uczyniły ją jedną z najpopularniejszych i najbardziej uznanych artystek muzycznych w historii. W 1999 roku zawiesiła karierę, aby skoncentrować się na życiu rodzinnym, gdy u jej męża zdiagnozowano raka. Trzy lata później powróciła na scenę, podpisując kontrakt na występy w Koloseum w Caesars Palace.

Za działalność na rzecz Kanady, promocję języka francuskiego oraz podtrzymywanie i rozsławianie kultury francusko-kanadyjskiej, Dion otrzymała liczne odznaczenia i wyróżnienia, w tym Order Kanady, Order Quebecu, honorowy doktorat Uniwersytetu w Laval oraz francuską Legię Honorową. Jest także laureatką wielu nagród muzycznych, w tym pięciu nagród Grammy i 20 kanadyjskich nagród Juno. W 2004 roku została uhonorowana gwiazdą na Alei Gwiazd w Los Angeles. Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego przyznała jej tytuł artystki z największą liczbą sprzedanych albumów, osiągając ponad 175 milionów sprzedanych egzemplarzy. W 2013 roku Księga rekordów Guinnessa uznała ją za drugą artystkę (po Madonnie) z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w historii, przekraczając 200 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Niektóre źródła podają, że liczba ta może wynosić nawet 220 milionów sztuk. W Japonii Dion sprzedała ponad 10 milionów płyt, co daje jej drugie miejsce (po Mariah Carey) w zestawieniu zagranicznych artystów z największą liczbą sprzedanych płyt w tym kraju.

Celine Dion – wiek, wzrost, waga

Céline Dion urodziła się 30 marca 1968 roku, co oznacza, że w 2024 roku ma 56 lat. Jej wzrost wynosi 171 centymetrów, a waga to 54 kilogramy. Céline Dion jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych piosenkarek na świecie, znana przede wszystkim ze swojego potężnego głosu i licznych przebojów. Karierę muzyczną rozpoczęła już jako nastolatka i od tego czasu zdobyła ogromną popularność oraz liczne nagrody.

Jej wyjątkowy talent oraz charyzma na scenie przyniosły jej ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Céline Dion zyskała sławę dzięki takim utworom jak „My Heart Will Go On”, który stał się ikoną muzyki filmowej dzięki filmowi „Titanic”. Jej zdolności wokalne oraz emocjonalne interpretacje piosenek sprawiły, że stała się nie tylko gwiazdą muzyki pop, ale także ikoną kultury.

Pomimo wielu lat na scenie, Céline Dion nadal aktywnie koncertuje i nagrywa nowe utwory, kontynuując swoją muzyczną podróż i inspirując kolejne pokolenia artystów oraz słuchaczy. Jej życie prywatne, choć często wystawiane na publiczny widok, jest dla niej źródłem siły i motywacji do dalszego działania w przemyśle muzycznym.

Celine Dion – życiorys i życie prywatne

Céline Marie Claudette Dion (wym. selin maʁi klodɛt djɔ̃; ur. 30 marca 1968 w Charlemagne) – kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Jedna z czołowych przedstawicielek adult contemporary.

W 1980 nawiązała współpracę z menedżerem René Angélilem, który zastawił dom, aby sfinansować wydanie jej debiutanckiej płyty. Zwyciężyła na Yamaha World Popular Song Festivalu (1982) i w finale 33. Konkursu Piosenki Eurowizji (1988), na którym reprezentowała Szwajcarię z utworem „Ne partez pas sans moi”. W drugiej połowie lat 80. XX wieku podpisała kontrakt z wytwórniami CBS Records i Epic Records, a pod ich szyldem wydała przełomowe w swojej karierze albumy, które zapewniły jej tytuł jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych artystek w historii. W 1999 zawiesiła karierę, by skoncentrować się na życiu rodzinnym po tym, gdy u jej męża zdiagnozowano chorobę nowotworową. Trzy lata później powróciła na scenę i podpisała kontrakt na występy w Koloseum w Caesars Palace.

Za działalność na rzecz ojczyzny, rozpowszechnianie języka francuskiego oraz podtrzymywanie i rozsławianie tradycji, kultury francusko-kanadyjskiej otrzymała wiele odznaczeń i wyróżnień, w tym m.in. Order Kanady, Order Quebecu, honorowy doktorat kanadyjskiego Uniwersytetu w Laval oraz francuską Legię Honorową. Jest także laureatką licznych nagród muzycznych, m.in. pięciu nagród Grammy i 20 kanadyjskich nagród Juno. W 2004 została upamiętniona na Alei Gwiazd w Los Angeles, a Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego uhonorowała ją tytułem artystki, której nakład ze sprzedaży albumów przekroczył liczbę największą w historii, osiągając wówczas wynik ponad 175 mln sprzedanych egzemplarzy. W 2013 autorzy Księgi rekordów Guinnessa uznali ją za drugą (po Madonnie) artystkę z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w historii z liczbą ponad 200 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Niektóre źródła podają jednak, że liczba sprzedanych przez nią płyt wynosić może nawet 220 mln sztuk. Tylko w Japonii nakład ze sprzedaży jej wydawnictw muzycznych wynosi ponad 10 mln sztuk, co daje jej drugie miejsce (po Mariah Carey) w tamtejszym zestawieniu zagranicznych artystów z największą liczbą sprzedanych płyt.

Urodziła się w Le Gardeur Hospital w Charlemagne w kanadyjskiej prowincji Quebec. Jest najmłodszym z czternaściorga dzieci Adhémara Diona (1923–2003) i Thérèse z d. Tanguay (1927–2020), posiadających kanadyjsko-francuskie korzenie. Rodzice nadali jej imię na cześć utworu „Moi Céline” Huguesa Aufraya. Wychowała się w ubogiej rodzinie, wyznającej tradycję katolicką. Jej ojciec pracował jako rzeźnik. Peter Castro z magazynu „People” w jednym z wywiadów tak wspomniał o dzieciństwie Dion: „Pięcioro dzieci dzieliło jedno łóżko, wszyscy dzielili jedną łazienkę. Nie mieli zmywarki do naczyń, dlatego, aby mieć na czym zjeść deser, odwracali swoje talerze po obiedzie. Ona sama wspomina, że pamięta czasy, kiedy matka ogrzewała im skarpetki, używając opiekacza”. 

Muzyka od zawsze była ważnym elementem codziennego życia rodziny Dion: ojciec grał na akordeonie, matka na skrzypcach, a pozostali członkowie rodziny występowali w sierocińcach oraz na weselach i imprezach miejskich.

Swój pierwszy publiczny występ zaliczyła w wieku trzech lub pięciu lat, kiedy zaśpiewała trzy piosenki (m.in. utwór „Du fil des aiguilles et du coton” z repertuaru Christine Charbonneau) na ślubie swojego brata Michela. Później zaczęła występować w hotelu „La Cachette” w Joliette i w rodzinnym barze „Le Vieux Baril”. W wywiadzie dla magazynu „People” w 1994 powiedziała: „Tęskniłam za rodziną i domem, ale nie żałuję utraty swojego wieku dojrzewania. Miałam jedno marzenie – zostać piosenkarką”.

Kiedy miała 12 lat, z pomocą matki i brata Jacques’a skomponowała swoją pierwszą piosenkę – „Ce n’était qu’un rêve” (ang. It was only a dream). Jej brat Michel wysłał nagranie do menedżera René Angélila, którego imię znalazł na tylnej stronie opakowania płyty Ginette Reno, będącej muzyczną idolką młodej Dion. Angélil spotkał się z Dion i wkrótce rozpoczął z nią współpracę, by uczynić z niej międzynarodową gwiazdę. Dion w tym czasie zaczęła pobierać lekcje śpiewu u Cécile Jalbert.

Aby sfinansować nagranie pierwszej płyty Dion, Angélil zastawił swój dom na 2018 Victoire Street. Album pt. La voix du bon Dieu został wydany w formie winyla w 1981, zyskał wielu fanów w mieście, dzięki czemu Dion stała się lokalną gwiazdą. Również w 1981 wydała pierwszy album świąteczny pt. Céline Dion chante Noël. W wieku 15 lat po ośmiu latach nauki porzuciła Katolickie Gimnazjum im. św. Judy, zamiast tego zaczęła pobierać lekcje prywatnie.

W 1982 wystąpiła w konkursie Yamaha World Popular Song Festival w Tokio, na którym zajęła pierwsze miejsce za utwór „Tellement j’ai d’amour pour toi” oraz otrzymała główną nagrodę w kategorii najlepszy artysta. W tym czasie wyjechała do Francji, gdzie wylansowała singiel „D’amour ou d’amitié”, za którego sprzedaż zdobyła certyfikat złotej, a później platynowej płyty (za sprzedanie w ponad 700 tys. egzemplarzy), stając się pierwszym kanadyjskim artystą, który tego dokonał. Z piosenką reprezentowała Kanadę podczas festiwalu International Market of the Disk and the Musical Publishing w Cannes. Oba utwory znalazły się na jej kolejnym albumie pt. Tellement j’ai d’amour… z 1983, za którego sprzedaż w 50 tys. egzemplarzy uzyskała złotą płytę. Również w 1983 zdobyła cztery nagrody Félix w kategoriach: najlepszy nowy artysta, najlepszy album (za Tellement j’ai d’amour…), najlepsza wokalistka i najlepszy występ poza granicami prowincji Quebec, a także wydała drugi album świąteczny pt. Chants et contes de Noël oraz płytę pt. Les chemins de ma maison. Przez sześć tygodni występowała w paryskiej Olympii.

Po powrocie do Kanady zagrała koncert z Orchestre Metropolitan w Place D’Armes, po czym odbyła trasę koncertową po Quebecu. W lipcu 1984 wystąpiła w Old Port, po czym otrzymała zaproszenie do występu przed papieżem Janem Pawłem II podczas jego wizyty w Quebecu, gdzie zaśpiewała piosenkę „Une colombe” z albumu pt. Mélanie. Również w 1984 odebrała statuetki Félix za wygraną w kategoriach: wokalistka roku i najlepiej sprzedający się album (za Les chemins de ma maison). W 1985 odebrała pięć statuetek Felix za wygraną w kategoriach: popowy utwór roku i najlepiej sprzedający się singiel (za „Une colombe”), najlepszy album (za Mélanie), wokalistka roku oraz artysta, który osiągnął największy sukces poza granicami prowincji Quebec. 

W 1986 postanowiła przerwać karierę muzyczną, by skoncentrować się na nauce języka angielskiego i doskonaleniu swojego talentu wokalnego. Z pomocą menedżera odbyła kurs śpiewu w Szkole Muz, a także spotkała się z dr. Williamem Gouldem, otolaryngologiem z Klinik Laryngologii w Beverly Hills, specjalizującym się w pracy z wokalistami. W 1987 nawiązała współpracę z Aldo Novą, który napisał i wyprodukował dla niej utwory „Partout je te vois”, „Je ne veux pas”, „Déjà vu” i „On traverse un miroir” na album pt. Incognito, za którego sprzedaż uzyskała certyfikat platynowej płyty. Za album zdobyła pięć statuetek Félix, a teledysk do piosenki „Incognito” był pierwszym klipem francuskojęzycznego utworu wyemitowanym na antenie stacji MuchMusic. 

W 1988 z utworem „Ne partez pas sans moi” wygrała 33. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbył się w Dublinie. Po wygraniu konkursu, Angélil zapisał ją na kursy języka angielskiego w Berlitz School w Los Angeles oraz rozpoczął pracę nad jej międzynarodową karierą. 

W 1987 po raz pierwszy w wywiadzie przyznała, że łączy ją „szczególna więź” z menedżerem René Angélilem. W marcu 1993 Angélil oświadczył się Dion, którą poślubił 17 grudnia 1994 w bazylice Notre-Dame w Montrealu. Para ma trzech synów: René-Charles’a (ur. 25 stycznia 2001) i bliźniaków Eddy’ego i Nelsona (ur. 23 października 2010). 

W 2000 za sprawą in vitro zaszła w pierwszą ciążę, którą poroniła w 34. tygodniu. W 2009 ogłosiła, że oczekuje narodzin swojego drugiego dziecka, również dzięki zapłodnieniu in vitro, jednakże poroniła. Dopiero po kolejnym leczeniu zaszła w ciążę, której owocem są bliźniaki Eddy i Nelson.

Celine Dion – wykształcenie

Céline Dion porzuciła szkołę w wieku 14 lat, aby w pełni poświęcić się muzyce. Jej wyjątkowy talent i determinacja szybko przyniosły efekty, a zanim ukończyła 18 lat, miała już na swoim koncie serię najlepiej sprzedających się albumów w języku francuskim. W 1983 roku odniosła znaczący sukces na rynku międzynarodowym, kiedy jej singiel „L’amour ou d’amitié” zdobył złoty medal we Francji. Był to pierwszy przypadek, kiedy singiel kanadyjskiej artystki osiągnął taki sukces na francuskim rynku muzycznym.

Céline Dion jest przykładem artystki, która osiągnęła ogromny sukces pomimo braku formalnego wykształcenia. Jej decyzja o rezygnacji ze szkoły w młodym wieku była ryzykowna, ale pozwoliła jej skoncentrować się na rozwijaniu kariery muzycznej. Dzięki wsparciu swojego menedżera René Angélila oraz ciężkiej pracy, Dion szybko zdobyła uznanie i popularność, stając się jedną z najważniejszych postaci na scenie muzycznej.

Jej wczesne sukcesy, zarówno na rynku francuskojęzycznym, jak i międzynarodowym, ugruntowały jej pozycję w przemyśle muzycznym. Dzisiaj jest nie tylko uznaną piosenkarką, ale także symbolem wytrwałości i pasji, które mogą prowadzić do osiągnięcia wielkich rzeczy, nawet bez tradycyjnego wykształcenia.

Celine Dion – skąd pochodzi?

Céline Marie Claudette Dion przyszła na świat 30 marca 1968 roku w Le Gardeur Hospital w Charlemagne, znajdującym się w kanadyjskiej prowincji Quebec. Jest jedną z najbardziej uznanych i cenionych piosenkarek na świecie, a jej twórczość jest kluczowa dla gatunku adult contemporary.

Jej muzyczna podróż rozpoczęła się w 1980 roku, kiedy to nawiązała współpracę z menedżerem René Angélilem. Aby sfinansować jej debiutancki album, Angélil zastawił swój dom, wierząc w talent młodej Céline. Jego wiara się opłaciła, gdyż w 1982 roku Dion wygrała Yamaha World Popular Song Festival, a w 1988 roku triumfowała w 33. Konkursie Piosenki Eurowizji, reprezentując Szwajcarię z piosenką „Ne partez pas sans moi”.

Podpisanie kontraktów z CBS Records i Epic Records w późnych latach 80. XX wieku było przełomowe w jej karierze. Dzięki tym umowom Dion wydała wiele hitów, które umocniły jej pozycję jako jednej z najpopularniejszych artystek na świecie. W 1999 roku przerwała karierę, aby poświęcić się rodzinie po tym, jak u jej męża zdiagnozowano raka. Trzy lata później wróciła na scenę, rozpoczynając rezydenturę w Koloseum w Caesars Palace.

Céline Dion otrzymała liczne wyróżnienia za swoją działalność muzyczną i wkład w kulturę, w tym Order Kanady, Order Quebecu oraz Legię Honorową. Zdobyła pięć nagród Grammy i 20 nagród Juno. W 2004 roku jej gwiazda została umieszczona na Alei Gwiazd w Los Angeles, a Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego uznała ją za artystkę z największą liczbą sprzedanych albumów, przekraczającą 175 milionów egzemplarzy. W Japonii sprzedała ponad 10 milionów płyt, zajmując drugie miejsce wśród zagranicznych artystów.

Celine Dion – rodzice, rodzeństwo

Céline Dion, kanadyjska piosenkarka, urodziła się w Le Gardeur Hospital w Charlemagne, Quebec. Jest najmłodsza spośród czternastorga dzieci Adhémara Diona (1923–2003) i Thérèse z d. Tanguay (1927–2020). Jej rodzice, mający kanadyjsko-francuskie korzenie, nadali jej imię na cześć utworu “Moi Céline” Huguesa Aufraya. Dion dorastała w skromnej rodzinie, głęboko zakorzenionej w tradycji katolickiej. Ojciec pracował jako rzeźnik.

Dion, jako najmłodsze dziecko, miała bogate doświadczenia w rodzeństwie. Wraz z trzynastoma braćmi i siostrami, otaczały ją więzi rodzinne, które kształtowały jej osobowość i charakter. Wspólnie przeżywali trudy i radości życia w małej społeczności Charlemagne, co umocniło ich więzi.

Jej rodzice, mimo skromnych środków, starali się zapewnić swoim dzieciom stabilne życie i odpowiednie wartości. Choć nie zawsze było łatwo, Dion wychowywała się w atmosferze miłości, szacunku i wsparcia. W rodzinie pielęgnowano tradycję, co przyczyniło się do formowania jej tożsamości.

Dion odziedziczyła nie tylko talent muzyczny po swojej rodzinie, ale także siłę charakteru i determinację. Jej dzieciństwo w ubogiej, ale pełnej miłości rodzinie, ukształtowało ją jako artystkę i osobę. Dzięki wsparciu rodziny, zwłaszcza w trudnych chwilach, zdołała osiągnąć spektakularny sukces w karierze muzycznej.

Podsumowując, rodzina Dion, pomimo skromnych warunków materialnych, była dla Céline fundamentem, na którym zbudowała swoje życie i karierę. To właśnie wartości, jakimi ją wychowano, oraz wsparcie ze strony najbliższych, sprawiły, że stała się jedną z najbardziej znaczących postaci w historii muzyki rozrywkowej.

Celine Dion – mąż, dzieci

Jako nastolatka Céline Dion zauroczyła się swoim menedżerem, René Angélilem, który był od niej starszy o 26 lat. Po wygranej na Eurowizji w 1988 roku po raz pierwszy się pocałowali, co Dion w późniejszych wywiadach określiła jako „przełomowy moment w ich relacji”. W książeczce dołączonej do albumu „The Colour of My Love” z 1993 roku nazwała Angélila „kolorem [jej] miłości”, potwierdzając spekulacje medialne o ich romantycznych związkach. 

17 grudnia 1994 roku para wzięła ślub w katedrze Notre-Dame w Montrealu, a ceremonia była transmitowana na żywo w telewizji. Dion i Angélil doczekali się trzech synów, poczętych metodą in vitro: René Charlesa, urodzonego w 2001 roku, oraz bliźniaków, Eddy’ego i Nelsona, którzy przyszli na świat w 2010 roku. Bliźnięta otrzymały swoje imiona na cześć Nelsona Mandeli.

W sierpniu 2009 roku para ogłosiła, że spodziewa się kolejnego dziecka, również poczętego metodą in vitro. Niestety, dwa miesiące później Dion poroniła ciążę. René Angélil zmarł 14 stycznia 2016 roku w Las Vegas po długiej walce z chorobą nowotworową. 

8 grudnia 2022 roku Céline Dion publicznie poinformowała, że zdiagnozowano u niej zespół sztywności uogólnionej, rzadką chorobę neurologiczną. 

Céline Dion przez lata łączyła życie rodzinne z dynamiczną karierą muzyczną. Jej związek z Angélilem, mimo różnicy wieku, był dla niej źródłem wsparcia zarówno osobistego, jak i zawodowego. Wspólnie przeżywali zarówno radosne chwile, jak narodziny dzieci, jak i trudne momenty, jak utrata ciąży i choroba Angélila. 

Dion, dzięki swojej determinacji i miłości do męża, pokazała światu, że nawet w obliczu osobistych tragedii można zachować siłę i kontynuować swoją pasję. Jej życie i kariera są dowodem na to, jak ważne są wsparcie bliskich oraz nieustanne dążenie do realizacji marzeń, niezależnie od przeciwności losu.

Celine Dion – Instagram

Na Instagramie, Céline Dion posiada ponad 6,5 miliona obserwujących. Jest to jedyny oficjalny profil tej artystki na tej platformie społecznościowej. Wszystkie treści i informacje pochodzące z tego konta są autoryzowane i reprezentują bezpośrednio Céline Dion. Użytkownicy mogą śledzić jej działalność, oglądać zdjęcia i filmy oraz być na bieżąco z jej życiem zawodowym i osobistym. To ważne źródło informacji dla fanów, którzy chcą być bliżej swojej ulubionej artystki. Dzięki temu profilowi, Dion może komunikować się bezpośrednio z fanami, udostępniać nowości dotyczące swojej muzyki, planów koncertowych czy innych projektów artystycznych. Ponadto, na profilu znajduje się informacja, że jest to jedyny oficjalny profil Dion na Instagramie, co pomaga w unikaniu kont fałszywych lub nieautoryzowanych, które mogłyby wprowadzać fanów w błąd. Jest to więc nie tylko miejsce do promocji dla artystki, ale także kanał komunikacji i interakcji z jej fanami, co buduje silniejszą więź między nią a jej publicznością.

Celine Dion – gdzie mieszka?

Celine Dion mieszkała w różnych miejscach na przestrzeni swojego życia. Pochodzi z miasteczka Charlemagne w Kanadzie, gdzie spędziła swoje dzieciństwo i wczesną młodość. Po zdobyciu międzynarodowej sławy jako piosenkarka, często podróżowała i występowała na całym świecie.

Jednak od momentu podjęcia rezydencji w Las Vegas, to właśnie tam stało się jej drugim domem. Las Vegas było miejscem, gdzie regularnie dawała koncerty w ramach swojego wieloletniego występu w hotelu Caesars Palace. Mimo że Las Vegas jest znane głównie jako miejsce rozrywki, dla Dion stało się ono także przestrzenią do życia rodzinnego i relaksu.

Ponadto, Dion miała także dom w Montrealu, który stanowił kolejne ważne miejsce w jej życiu. To tam, w swoim rodzinnym kraju, utrzymywała więź z korzeniami i spędzała czas z rodziną oraz przyjaciółmi.

W 2010 roku Dion wraz z rodziną zakupiła nieruchomość na Jupiter Island na Florydzie. To ekskluzywne miejsce stało się dla niej kolejnym domem, oferującym prywatność i spokój, a jednocześnie dostęp do pięknych plaż i otoczenia przyrodniczego.

Wszystkie te miejsca miały swoje znaczenie w życiu Celine Dion, od miejsca urodzenia i wczesnego dorastania, przez centra rozrywki i koncertów, po prywatne rezydencje, gdzie mogła cieszyć się życiem rodzinnym i spokojem.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

O nas

Celebryci24.pl to dynamiczny portal internetowy, który zapewnia najnowsze doniesienia ze świata biznesu, polityki, kultury, rozrywki, mody i urody. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom świeżych informacji, ciekawych artykułów, wywiadów z gwiazdami oraz porad dotyczących stylu życia. Jesteśmy miejscem, gdzie pasja do świata celebrytów łączy się z profesjonalizmem i rzetelnością dziennikarską, tworząc przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najgorętszymi tematami oraz inspirującymi historiami. Dołącz do naszej społeczności i odkrywaj fascynujący świat show-biznesu z nami!